SİGMA MERKEZİ YÖNETİM SİSTEMLERİ DANIŞMANLIĞI TİC. LTD. ŞTİ.

Firma Hakkında

Kuruluş Yılı : 2005
Yetkili Kişi : Ekrem Akın
Görevi : Genel Müdür Yardımcısı

 

Kalite ve Verimlilik Yönetimi konularında Yönetim Danışmanlığı hizmeti sunmak için 1999 yılında kuruldu. 2005 yılında markasını “Sigma Center” olarak tescil etti.

Sigma Center; yaklaşık 20 kişilik uzman kadrosu ile başta merkezi olan Bursa’dan Kocaeli, Gaziantep, İstanbul ve İzmir temsilciliklerinin de katkıları ile yurt geneline ve zaman zaman da yurt dışına eğitimler vermekte ve danışmanlıklar yapmaktadır.

Sigma Center; TURQUALITY, KOSGEB, Ekonomi Bakanlığı, Avrupa Bankası ve TSE’den elde ettiği yetkinlikler ile kuruluşlara sunduğu eğitim ve danışmanlık hizmetleri için %75 varan hibe desteklerin alınmasını sağlamaktadır.

Sigma Center ekibi aralarında; TC Merkez Bankası, THY, TÜPRAŞ, Aselsan, Coca Cola, ARÇELİK, BOSCH, VESTEL, TUBİTAK, ECA, VALEO, Yazaki, FORD, YEŞİM Tekstil, ÇALIK Holding, Yeni Rakı, Kütahya Porselen, BOSSA, BAYER, DOĞTAŞ, Kelebek, INOKSAN, Uludağ Üniversitesi, ERİKLİ SU, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri  Büyükşehir Belediyesi gibi kuruluşların da yer aldığı 700 den fazla kuruluşta Kalite ve Verimlilik Yönetimi konularında danışmanlık yapmış ve/veya eğitimler vermiştir.

Sigma Center; kuruluşundan bu yana 6 adet kitap yayımlamıştır. Bu kitaplar sırasıyla; Hipotez Testleri Yol Haritası, Sorularla Kalite, 5S İş Yeri Organizasyonu, Sorularla Çevre, Sorularla OHSAS ve Sorularla ISO/TS 16949.

Sigma Center; kendi altyapısını kurarak 2011 yılında Uzaktan Eğitimlere başlamıştır. Bu altyapı ile hem kuruluşlara verdiği örgün eğitimleri uzaktan eğitimlerle desteklemekte hem de kendi hizmetlerine erişemeyen bireylere ve/veya kuruluşlara bilgi ve tecrübelerini uygun şartlarla aktarmaktadır.

Sigma Center; Yönetim Sistemleri alanındaki birikimlerini kullanarak müşterilerine değer katan çözümler üretmek için ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yazılım faaliyetlerini başlatmıştır.

Kalite ve Verimlilik Yönetimi danışmanlığı alanında müşterilere en çok değer katan, en çok tavsiye edilen ve en çok aranan ekip olmayı hedefleyen Sigma Center fark yaratmayı sürdürecektir.

Ürün ve Hizmetler : 

Sigma Akademi

sigmaCenter’ ın 1999 yılından bu yana 500′ den fazla firmadaki tecrübesini nitelikli bir eğitim ve deneyim paylaşım altyapısı oluşturarak internet ortamına taşıdık. Online Eğitim sitesi olan sigmaAkademi.com’ da Online Banttan, Online Canlı Eğitim (Webinar) ve çeşitli konularda poster, CD, eğitim materyalleri, örnek dokümanlar bulabilirsiniz. 

Altasoft

sigmaCenter’ ın 1999 yılından bu yana 500′ den fazla firmadaki tecrübesini; kuruluşlarda yönetim sistemlerinin oluşturulmasını, uygulanmasını, sürdürülmesini ve sürekli iyileştirilmesini kolaylaştırmak için oluşturduğu Entegre Yönetim Sistemleri yazılımıdır. www.altasoft.com.tr

 

Faaliyet Alanları

  • Danışmanlık
  • Kalite Ve Verimlilik Alanında Eğitim
  • Yazılım

Referanslar

Çözüm Ortağını Bulmak için tıkla !

Çözüm Ortağını Bul